Video z kliniky

 

Informace pro dárce spermií

Mnoho párů se v současné době potýká s problémem počít své vlastní dítě z důvodu špatné kvality spermií partnera. V krajním případě nemá partner žádné spermie schopné oplodnit vajíčko a neplodný pár je odkázán  na použití spermií od anonymního dárce.

Pokud chcete pomoci mnoha neplodným párům počít dítě, zjistit něco o svém zdravotním stavu a zároveň splňujete podmínky stanovené níže, staňte se anonymním dárcem spermií.

Potenciální dárce musí splňovat tato základní kritéria:

  1. Věk 18- 34 let.
  2. Dobrý zdravotní stav.
  3. Minimálně probíhající středoškolské vzdělání.
  4. V rodině se nesmí vyskytovat žádné psychiatrické či genetické onemocnění.

V souvislosti s darováním spermií se dozvíte podstatné informace o svém zdravotním stavu:

  1. Zjistíte, jak jste na tom se svou plodností.
  2. Zkonzultujeme s vámi výsledky vašich genetických testů.
  3. Zjistíte svou krevní skupinu vč. Rh faktoru.
  4. Dozvíte se výsledky testů na pohlavně přenosná onemocnění.

Průběh po odeslání dotazníku:

Po odeslání dotazníku Vás budeme telefonicky či e-mailově kontaktovat za účelem domluvy termínu vyšetření ejakulátu. Dohodneme se na konkrétním termínu, kdy přijdete poprvé odevzdat vzorek ejakulátu. Odběr se provádí v odběrové místnosti kliniky. Po odběru Vám do 1 hodiny sdělíme výsledky, proto je nutné vyčkat na konzultaci. Pokud bude odebraný ejakulát odpovídat požadované kvalitě, provedeme Vám ihned odběry krve na genetické vyšetření a pohlavně přenosné choroby (STD testy). Další vyšetřovaným patogenem je Chlamydia trachomatis – vyšetření je nutné provést při každém vhodném odběru ejakulátu a to stanovením její přítomnosti v moči.
Během týdne Vás budeme kontaktovat a sdělíme Vám výsledky provedených krevních testů. Pokud budou negativní - můžete se stát dárcem. Jednotlivé vzorky spermatu budou zamraženy.

Následně docházíte v průběhu maximálně dvou měsíců na odběry ejakulátu - ideální je odevzdat cca 10 dávek. Po deseti návštěvách, při kterých budou zamraženy dávky spermatu (a opakovaném negativním  vyšetření pohlavně přenosných chorob), bude dárci vyplacena polovina náhrad za odběry ve výši max. 7 500 Kč . Za 6 měsíců po odevzdání posledního vzorku Vás pozveme na kontrolní odběr krve.
Pokud je kontrolní odběr pohlavně přenosných infekcí opět v pořádku (po 180 dnech od darování),  bude Vám vyplacena zbývající částka za úhrady účelně vynaložených výdajů spojených s darováním.

Registrovaným dárcům náleží za každý odběr finanční náhrada účelně, hospodárně a prokazatelně vynaložených nákladů do výše až 1.500 Kč za jeden odběr.

Chcete se stát dárcem spermií? Chcete pomoci neplodnému páru? Prosím, vyplňte následující dotazník, který nám pomůže zjistit, zda byste mohl být vhodným dárcem spermatu. Po odeslání dotazníku Vám odpovíme telefonicky nebo e-mailem a dohodneme s Vámi potřebná vyšetření.

Ve všední dny od 8 – 15:30 hodin nás můžete kontaktovat také na tel. č. 577 005 922, případně můžete poslat e-mail na adresu info@crmzlin.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Antispam

Nahoru