Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci NENÍ POVOLEN DOPROVOD na Kliniku reprodukční medicíny, ani do gynekologických ambulancí.

Vaše zdraví je naší prioritou.
Děkujeme za pochopení.

Léčba neplodnosti

Většina z nás nemá ráda nejistotu a chceme se dozvědět informace dříve, než se do něčeho pustíme. Proto jsme pro Vás připravili stručného průvodce procesem léčby neplodnosti na naší Klinice. Veškeré podrobnosti si poté sdělíme osobně. Léčbu neplodnosti můžeme základně rozdělit na léčbu s vlastními a darovanými vajíčky, kde se postup trošku liší.

Léčba darovanými vajíčky

01 Výsledky vyšetření

Na základě výsledků testů, může být lékařem doporučena léčba darovaným vajíčkem. Tato je určena párům, kde žena nese dědičné onemocnění, neprodukuje vlastní vajíčka nebo je produkuje ve špatné kvalitě.

02 Výběr dárkyně

Naše dárkyně prochází několika přísnými kritérii výběru. Absolvují vyšetření - gynekologické, endokrinologické a genetické, také jsou opakovaně testovány na přítomnost pohlavně přenosných nemocí. Naše dárkyně jsou mladší 34 let a splňují podmínky pro darování stanovené zákonem.

03 Léčba

Pro úspěšnou léčbu je potřeba časově synchronizovat cykly dárkyně a příjemkyně. Po odběru vajíček dárkyně, jsou vajíčka oplozena spermiemi partnera. V den získání vajíček od dárkyně, začne příjemkyně užívat těhotenské hormony, které připraví sliznici v děloze k uhnízdění embryí.

04Transfer embryí

Druhý den po získání vajíček, se telefonicky domluvíme s příjemkyní o počtu a kvalitě embryí. Standartně po 5 dnech kultivace embryí je proveden embryotransfer s jedním nebo dvěma embryi. Zbylá embrya je možné zamrazit pro pozdější použití.