Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Chcete už miminko?
Snažíte se o miminko víc než půl roku, ale dvě čárky nikde?
Objednejte se k nám na bezplatnou konzultaci.

24. 3. 2012

Kongres a veletrh lékařské a zdravotnické turistiky v Moskvě

Ve dnech 21.-24.3.2012 jsme formou výstavního stánku představili naše služby jak ruskojazyčné laické veřejnosti tak i zástupcům turistických agentur, které se specializují na lékařskou a zdravotnickou turistiku, na výstavě a kongresu v Expocentru v Moskvě.


Tato akce doprovázela největší turistický veletrh v Moskvě MITT, který se tradičně koná každý rok v březnu. Výstavní stánky medicínské turistiky – a bylo jich 56 - byly sice menší a méně honosné než stánky státních zastoupení snad všech států světa, které se orientují na nabídku turistických služeb, ale nabízely široký sortiment služeb od lázní a wellness až po specielní diagnostické a třeba chirurgické výkony.

Velký a v centru dění umístěný stánek měla i česká státní agentura pro propagaci turistického ruchu v ČR Czechtourism, která také nabízela vyspělé české lázeňství a především pro Rusy tak oblíbené Karlovy Vary.
I Rusko si v posledních letech uvědomuje potřebu podpory zdravého životního stylu a výjezdu za specializovanými lékařskými službami, které dosud nemá rozvinuty nebo v dostatečné nabídce. Přitom v Rusku existuje významná skupina obyvatelstva, která si finančně může čerpání těchto služeb v zahraničí dobře dovolit a dokonce je vyhledává. Vzhledem k podobným demografickým trendům jako v západní Evropě se k nim řadí i reprodukční medicína a ruské oficielní orgány si začínají uvědomovat potřebu podpory plodnosti. Projevem těchto trendů byla i významná účast ruských zdravotních pojišťoven na přednáškovém programu kongresu. Významně vzrostl i počet turistických agentur, které rozšířily portfolio svých služeb právě o lékařskou a zdravotnickou turistiku a úplně nových, zaměřených výhradně na tento segment, který je v Rusku, tak jako v ostatním světě, evidentně na vzestupu.
Stánek jsme sdíleli s lázeňskou společností Royal Spa, jejíž lázeňský dům Miramare v Luhačovicích nabízí odpočinkový a relaxační pobyt těm, kdo se mohou zdržet na celý léčebný pobyt umělého oplodnění na naší Klinice včetně hormonální stimulace ženy-pacientky, který trvá minimálně 3 týdny.

Pro páry, které mají méně času nebo které přijedou na program darovaného vajíčka, v němž stimulace probíhá u české dárkyně pod kontrolou Kliniky, jsme nabízeli nově otevřený hotel Tomášov, přímo v objektu naší Kliniky, který přináší další významný komfort pro léčené páry – a samozřejmě nemusí být pouze ze zahraničí. I Zlínsko je regionem bohatým na památky a přírodní zajímavosti, které páry mohou během léčebného pobytu navštívit a tímto způsobem otupit napětí, kterému bývají mezi odběrem vajíček a přenosem embryí vystaveny.