Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

NEDAŘÍ SE VÁM OTĚHOTNĚT?
Uvažovala jste někdy o možnosti oplodnění darovaným vajíčkem?
Zúčastněte se časově omezené klinické studie, která může být řešením.
Více informací zde.

11. 6. 2014

Systém nepřetržitého monitorování embryí přístrojem EmbryoScope

EmbryoScope

Jak se nejlépe postarat o Vaše embrya, než nastane správný čas? Klinika reprodukční medicíny a gynekologie Zlín umožňuje svým pacientům využít v rámci léčby neplodnosti moderní metodu kultivace embryí v inkubároru, který je kontinuálně monitorován kamerou. V současnosti jsme jediné pracoviště na Moravě, které tuto službu poskytuje.


Přístroj EmbryoScope (nebo také embryoskop) je unikátní zařízení, které spojuje do jednoho celku inkubátor, počítač, mikroskop a kamerový systém. Tento specifický inkubátor umožňuje vytvořit ideální podmínky pro růst embrya, které také kontroluje, vyhodnocuje a zaznamenává. Embryologové mají tedy neustálou kontrolu nad tím, v jakých podmínkách se embrya nachází.

 

V přístroji EmbryoScope jsou embrya kontinuálně monitorována speciální kamerou, aniž by bylo nutné je vyjímat z inkubátoru a manipulovat s nimi. Monitorovaná embrya se tak mohou nerušeně vyvíjet ve svém přirozeném prostředí. Snímací kamera umožní vytvářet samostatný a vysoce kvalitní obrazový záznam o celém vývoji každého embrya, který mohou embryologové sledovat a hodnotit v čase a zjistit události, ke kterým dochází během dělení embrya a které by ve standardním inkubátoru zůstaly neobjeveny. Kontinuální monitoring podává embryologům mnohonásobně více informací a širší pohled na vývoj embryí a umožňuje lépe vybrat k embryotransferu nejkvalitnější embryo. V přístroji EmbryoScope lze kontinuálně monitorovat až 72 embryí v šesti miskách. Do jedné misky lze umístit až 12 embryí od jedné pacientky.

Veškeré obrazové záznamy a také podrobné informace o podmínkách kultivace jsou uloženy v datových souborech pacientů k případnému použití.

 

V přístroji EmbryoScope lze průběžně sledovat a přesně určit:

• čas prvního a následných dělení buněk
• pavidelnost dělení buněk
• vznik, vzhled a počet jader jednotlivých buněk embryí
• multinukleace během celého vývoje embryí
• historii fragmentace embryí

 

Z výsledků současných odborných studií vyplývá, že využití kontinuálního monitoringu zvyšuje úspěšnost léčby IVF, snižuje potratovost a dává tedy léčenému páru vyšší naději otěhotnět a donosit dítě. EmbryoScope tak umožňuje zvýšení úspěšnosti léčby na poli asistované reprodukce.