Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Chcete už miminko?
Snažíte se o miminko víc než půl roku, ale dvě čárky nikde?
Objednejte se k nám na bezplatnou konzultaci.

11. 6. 2014

Systém nepřetržitého monitorování embryí přístrojem EmbryoScope

EmbryoScope

Jak se nejlépe postarat o Vaše embrya, než nastane správný čas? Klinika reprodukční medicíny a gynekologie Zlín umožňuje svým pacientům využít v rámci léčby neplodnosti moderní metodu kultivace embryí v inkubároru, který je kontinuálně monitorován kamerou. V současnosti jsme jediné pracoviště na Moravě, které tuto službu poskytuje.


Přístroj EmbryoScope (nebo také embryoskop) je unikátní zařízení, které spojuje do jednoho celku inkubátor, počítač, mikroskop a kamerový systém. Tento specifický inkubátor umožňuje vytvořit ideální podmínky pro růst embrya, které také kontroluje, vyhodnocuje a zaznamenává. Embryologové mají tedy neustálou kontrolu nad tím, v jakých podmínkách se embrya nachází.

 

V přístroji EmbryoScope jsou embrya kontinuálně monitorována speciální kamerou, aniž by bylo nutné je vyjímat z inkubátoru a manipulovat s nimi. Monitorovaná embrya se tak mohou nerušeně vyvíjet ve svém přirozeném prostředí. Snímací kamera umožní vytvářet samostatný a vysoce kvalitní obrazový záznam o celém vývoji každého embrya, který mohou embryologové sledovat a hodnotit v čase a zjistit události, ke kterým dochází během dělení embrya a které by ve standardním inkubátoru zůstaly neobjeveny. Kontinuální monitoring podává embryologům mnohonásobně více informací a širší pohled na vývoj embryí a umožňuje lépe vybrat k embryotransferu nejkvalitnější embryo. V přístroji EmbryoScope lze kontinuálně monitorovat až 72 embryí v šesti miskách. Do jedné misky lze umístit až 12 embryí od jedné pacientky.

Veškeré obrazové záznamy a také podrobné informace o podmínkách kultivace jsou uloženy v datových souborech pacientů k případnému použití.

 

V přístroji EmbryoScope lze průběžně sledovat a přesně určit:

• čas prvního a následných dělení buněk
• pavidelnost dělení buněk
• vznik, vzhled a počet jader jednotlivých buněk embryí
• multinukleace během celého vývoje embryí
• historii fragmentace embryí

 

Z výsledků současných odborných studií vyplývá, že využití kontinuálního monitoringu zvyšuje úspěšnost léčby IVF, snižuje potratovost a dává tedy léčenému páru vyšší naději otěhotnět a donosit dítě. EmbryoScope tak umožňuje zvýšení úspěšnosti léčby na poli asistované reprodukce.