Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Chcete už miminko?
Snažíte se o miminko víc než půl roku, ale dvě čárky nikde?
Objednejte se k nám na bezplatnou konzultaci.

8. 10. 2014

Intralipid pro léčbu neplodnosti žen

Již několik let úspěšně využívá Intralipid Klinika reprodukční medicíny a gynekologie ve Zlíně při léčbě neplodnosti.  


 

Intralipid je další možnost, jak léčit neplodnost ženy. Jedná se o sterilní tukovou emulzi, skládající se z frakcionovaného sójového oleje. Pomocnými látkami jsou frakcionovaný vaječný lecitin, glycerol, voda pro injekce a hydroxid sodný (pro úpravu pH).

Intralipid se používá v případě, kdy se u ženy vyskytuje nadměrná aktivita NK buněk (NK = naturall killer). NK buňky jsou specifickou populací bílých krvinek, které se starají o obranyschopnost organizmu. Ve své aktivní formě mohou napadnout i embryo a oslabit ho natolik, že může dojít až k jeho zániku. V případech takových spontánních potratů, zamlklých těhotenství nebo selhávání uhnízdění embyra v děložní dutině je možné využít právě Intralipid, který aktivaci NK buněk zabrání

Emulze Intralipd se aplikuje zhruba 90 minut, nitrožilně, pomocí infúze do předloktí, pod dohledem zdravotnického personálu. 

Více se o tomto druho léčby neplodnosti můžete dočíst zde.