Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Chcete už miminko?
Snažíte se o miminko víc než půl roku, ale dvě čárky nikde?
Objednejte se k nám na bezplatnou konzultaci.

2. 2. 2015

Další přístroj na klinice. Dynamický laser pro asistovanou reprodukci OCTAX NaviLase

Dynamický laser OCTAX NaviLase (Klinika reprodukční medicíny a gynekologie Zlín).

Na kliniku IVF Zlín přibyl další speciální přístroj. Nově je naše laboratoř vybavena nejnovějším typem dynamického laseru OCTAX NaviLaseTímto přístrojem je možné provádět na vysoké odborné úrovni asistovaný hatching embryí, ztenčení zony pellucidy zkvalitnit procesy preimplantační genetické diagnostiky (PGD) a preimplantačního genetického screeningu (PGS).


Při metodě PGD a PGS odebíráme z vyvíjejícího se embrya několik buněk, které jsou následně vyšetřeny pro možné genetické poruchy budoucího plodu. Takto jsme schopni vybrat embrya bez genetické zátěže, která následně použijeme k transferu do dělohy. Tímto způsobem zabráníme případnému nechtěnému potratu plodu nebo početí postiženého dítěte (např. Downův nebo Edwardsův syndrom). Náš nový laser nám umožní šetrně odebrat  buňku z třídenního embrya nebo odebrat část trofoektodermu z pětidenního embrya k dalšímu genetickému vyšetření. Následně můžeme odhalit a vyloučit možný přenos závažných genetických vad a dědičných chorob na dítě. 


Tato metoda je vždy spojena s mimotělním oplodněním a je určena pro páry, u kterých je prokázáno zvýšené riziko přenosu závažného genetického onemocnění na dítě.

  

Ukázka využití laseru OCTAX NaviLase v praxi

 

                    

Obr.: Biopsie blastomery (3. den). Laserem se otevře zona pellucida pro snažši odběr buňky (blastomery) bioptickou jehlou (druhý obrázek z leva).

 

 

                    

Obr.: Odběr trofektodermu pomocí laseru (5. den).

 

 

                    

Obr.: Ztenčení zony pellucidy. Provádíme u embryií s extrémně silnou zonou pellucidou.