24. 4. 2019

Den otevřených dveří v rámci června - měsíce neplodnosti

V rámci června – měsíce neplodnosti - připravila Klinika reprodukční medicíny a gynekologie Zlín pro neplodné páry, ale i ženy a muže, kteří se chtějí seznámit se prostředím a zaměstnanci kliniky a ověřit svou plodnost, Den otevřených dveří - 26. 6. 2019 od 14.00 do 17.00 hodin. Všichni návštěvníci obdrží poukaz na test plodnosti a drobný dárek.


Poukaz na vyšetření plodnosti je platný do 31. 8. 2019. K vyšetření je nutné se předem objednat na tel. č. 577 005 911.

* muži k vyšetření spermiogramu i bez doporučení lékaře zdarma

Vyšetření plodnosti muže se provádí mikroskopickým vyšetřením spermatu /spermiogram/ v souladu s mezinárodní normou WHO 2010. Muž je po cca 3 denní pohlavní abstinenci požádán o získání spermatu masturbací v odběrové místnosti. Po zkapalnění spermatu je pod mikroskopem zjišťováno, zda ejakulát obsahuje požadované množství pohyblivých spermií normálního tvaru. Pokud je kvalita spermatu nízká, jsou doporučena režimová opatření a kontrolní vyšetření spermatu s odstupem tří měsíců.

Podmínky pro stanovení spermiogramu zdarma:

  • muž dříve neabsolvoval vyšetření spermiogramu na naší klinice
  • spermiogram bude proveden pouze po předchozím objednání se na tel. č. 577 005 911
  • na výše uvedeném čísle poskytnou pracovníci kliniky další poučení o odběru ejakulátu
  • po předchozí dohodě s pracovníky laboratoře může být vyšetřeno i sperma, které nebylo odebráno na naší Klinice, pokud budou splněny pracovníky laboratoře předem stanovené podmínky (klient si nejdříve vyzvedne na klinice sterilně zabalenou nádobku, nádobka bude vybavena identifikačními údaji a vzorek bude na kliniku doručen do jedné hodiny od odběru v předem dohodnutém termínu).

Výsledek vyšetření obdržíte cca do 1 hodiny po odevzdání vzorku. V případě zájmu je možné výsledek konzultovat s odborným pracovníkem kliniky a eventuálně stanovit další postup léčby. Ke konzultaci je nutné se objednat na recepci kliniky nebo na tel. č. 577 005 911.

*ženy ke stanovení hormonálního profilu z krve

Vyšetření hormonálního profilu se provádí 1. – 5. den menstruačního cyklu. K vyšetření je nutné se předem objednat na tel. č. 577 005 911. Při objednání Vám pracovníci kliniky sdělí potřebné informace týkající se krevního odběru.

Podmínkou vyšetření je, aby žena v minulosti nebyla pacientkou IVF oddělení Kliniky reprodukční medicíny a gynekologie Zlín nebo se aktuálně na IVF klinice neléčila.

Samozřejmostí je následná konzultace výsledku s odborným pracovníkem kliniky, příp. stanovení dalšího postupu léčby. Ke konzultaci je nutné se objednat na recepci kliniky osobně nebo na tel. č. 577 005 911. Výsledek vyšetření je k dispozici cca za 7 dnů od odběru.

Těšíme se na Vás.

Tým pracovníků KRMG Zlín