Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Chcete už miminko?
Snažíte se o miminko víc než půl roku, ale dvě čárky nikde?
Objednejte se k nám na bezplatnou konzultaci.

1. 5. 2019

Každý má právo mít děti

Každý má právo mít děti

Jmenuji se Markéta a ráda bych se s Vámi podělila o můj příběh darování vajíček na Klinice reprodukční medicíny ve Zlíně.

Jsem maminkou 3 leté krásné holčičky, otěhotněla jsem bez problémů a možnost mít dítě jsem vždy brala jako samozřejmost do té doby, něž moje sestra začala řešit problémy s neplodností. Nikdo se asi nedokáže vcítit do psychiky ženy, která zjistí, že nemůže mít děti.

Její problémy zasáhly celou naši rodinu a všichni jsme se snažili sestru podporovat na cestě k vytouženému miminku. Byl to hlavní impuls pro to, abych začala přemýšlet o darování vajíček.

O této možnosti jsem se dozvěděla od svých kamarádek. S několika z nich, které měly několik cyklů darování vajíček za sebou na Klinice reprodukční medicíny ve Zlíně jsem se sešla a jejich vlastní zkušenost mě přesvědčila, že bych to zvládla i já. Kamarádky mě uklidnily, že na klinice ve Zlíně jsou všichni lékaři i sestřičky moc příjemní a není se čeho obávat. Dokud jsem měla toto odhodlání, vyplnila jsem rychle na webových stránkách jednoduchý formulář, odeslala a měla úžasný pocit, že do toho jdu. Že budu pomáhat.

Záhy na to mě ze zlínské kliniky kontaktovala koordinátorka pro dárkyně vajíček a vše bylo dohodnuto, objednala mě na první konzultaci k lékaři. Věděla jsem, že vzhledem k anonymitě darování není možné, abych pomohla přímo sestře. Ale cítila jsem, že je to správná cesta, dát někomu naději, aby mohl zažít ten jedinečný pocit stát se maminkou.

Na klinice byly opravdu všichni nemírně milí, paní doktorka se mnou probrala co mě vše čeká a sestřičky mi trpělivě vysvětlily celý proces aplikace léků. Trošku jsem zaváhala při představě, že si budu muset chvíli aplikovat injekce, ale řekla jsem si, zvládli to jiní, zvládnu to taky. A opravdu to nebyla žádná věda.

Ze samotného darování jsem už obavy vůbec neměla, když jsem už znala prostředí kliniky, viděla jsem team zkušených odborníků, kteří plně dostali moji důvěru. Odjížděla jsem s příjemným pocitem, že jsme někomu pomohla, ale také s tím, že vím, že jsem zdravá, protože jsem se díky darování dozvěděla spoustu informací o mém zdravotním stavu.