Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Chcete už miminko?
Snažíte se o miminko víc než půl roku, ale dvě čárky nikde?
Objednejte se k nám na bezplatnou konzultaci.

11. 7. 2019

Přivýdělek na studia v Kodani

Přivýdělek na studia v Kodani

V té době jsem byla studentkou Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a jeden z hlavních důvodů byla finanční motivace. Se spolužačkou jsme se rozhodly, že do toho půjdeme spolu. 


Ze začátku jsem byla trochu nejistá a nervózní, jestli je to dobrý nápad, ale když jsem přišla na Kliniku reprodukční medicíny ve Zlíně a viděla, kolik lidí sedí v čekárně a kolik žen má problémy s neplodností, uvědomila jsem si, že moje rozhodnutí pomůže vzniku nového života a splnění snu. Uklidnil mě také přístup personálu. Nikdo mě do ničeho nenutil, všichni byli příjemní, lékař mi vše vysvětlil, následně mi udělal ultrazvukové vyšetření a odběr krve. Všichni se nám snažili maximálně vyjít vstříc v tom, abychom mohly chodit s kamarádkou na všechny kontroly spolu. Celkově jsme navštívily kliniku 4x, udělaly jsme si to příjemné, zašly jsme si jednou na oběd do restaurace v hotelu Tomášov, která je ve stejné budově. Navzájem jsme se podporovaly na naší společné cestě a vyměňovaly si své pocity. Hodně nás tento společný zážitek spojil. Celkově bylo o nás dobře postaráno. Když jsem si nevěděla rady s aplikací léků, sestřičky mi ochotně vše poradily a znovu vysvětlily po telefonu. Na rozdíl od mé kamarádky jsem měla strach z narkózy, ale je to opravdu kratičký zákrok, kterého se není třeba bát. Po odběru vajíček jsem si odpočinula na pokoji a šla si vyzvednout osobně finanční částku, kterou jsem investovala do mého studijního pobytu v Kodani. Jestli bych darovala znovu? Po mé přechozí zkušenosti už vím, že bych do toho šla. Odpadly by moje obavy a pocity nejistoty, které jsou podle mě ale přirozené, když člověk zažívá něco poprvé. Momentálně jsem na mateřské dovolené, mám vlastní rodinu a občas si v duchu řeknu, když vidím pobíhat mého syna, že to stálo zato. Někdo má teď díky mě stejnou radost z vlastní rodiny jako já.

 

Kamila, 30 let