13. 1. 2020

Charitativní novoroční koncert Zlínského kraje a statutárního města Zlín

I letos jsme se stali hrdým partnerem tradiční charitativní akce, která se uskutečnila v pátek 10. ledna v Kongresovém centru Zlín. Již patnáctý ročník charitativního novoročního koncertu přinesl rekordní výtěžek 737 040 korun. Ten putoval mezi organizace ze Zlínského kraje poskytující terénní služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením, konkrétně Pečovatelská služba Domov pro seniory Koryčany, VČELKA senior care – středisko Zlín, Pečovatelská služba Obec Babice a Letokruhy Vsetín. Symbolické šeky zástupcům těchto organizací předali hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a primátor Zlína Jiří Korec.

Na celkové vybrané částce se podílelo 39 donátorů zejména z řad významných firem působících v regionu Zlínského kraje, tito poskytli 690 tisíc korun, dalších 47 040 korun se vybralo přímo na místě do připravených kasiček.

„Chtěl bych především poděkovat všem donátorům i dalším přispěvatelům charitativní sbírky. Díky jejich finančním příspěvkům bylo možné podpořit aktivity, které pomáhají. Jsem rád, že jsem se mohl s donátory setkat a osobně jim poděkovat,“ řekl primátor Jiří Korec.