Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci NENÍ POVOLEN DOPROVOD na Kliniku reprodukční medicíny, ani do gynekologických ambulancí.

Vaše zdraví je naší prioritou.
Děkujeme za pochopení.

2. 6. 2020

Červen 2020 vyšetření ZDARMA

Červen 2020 vyšetření ZDARMA

V rámci června – měsíce neplodnosti připravila Klinika reprodukční medicíny a gynekologie Zlín pro nové neplodné páry, ale i ženy a muže, kteří chtějí zjistit, jak jsou na tom se svou plodností, vyšetření plodnosti zdarma.


Po celý červen se mohou objednávat

* muži k vyšetření spermiogramu i bez doporučení lékaře zdarma

Vyšetření plodnosti muže se provádí mikroskopickým vyšetřením spermatu /spermiogram/ v souladu s mezinárodní normou WHO 2010. Muž je po cca 3 denní pohlavní abstinenci požádán o získání spermatu masturbací v odběrové místnosti. Po zkapalnění spermatu je pod mikroskopem zjišťováno, zda ejakulát obsahuje požadované množství pohyblivých spermií normálního tvaru. Pokud je kvalita spermatu nízká, jsou doporučena režimová opatření a kontrolní vyšetření spermatu s odstupem tří měsíců.

Podmínky pro stanovení spermiogramu zdarma:

  • muž dříve neabsolvoval vyšetření spermiogramu na naší Klinice
  • spermiogram bude proveden pouze po předchozím objednání na tel. č. 577 005 911
  • na výše uvedeném čísle poskytnou pracovníci kliniky další poučení o odběru ejakulátu
  • po předchozí dohodě s pracovníky laboratoře může být vyšetřeno i sperma, které nebylo odebráno na naší Klinice, pokud budou splněny pracovníky laboratoře předem stanovené podmínky ( klient si nejdříve vyzvedne na Klinice sterilně zabalenou nádobku, nádobka bude vybavena identifikačními údaji a vzorek bude na Kliniku doručen do jedné hodiny od odběru v předem dohodnutém termínu).

Výsledek vyšetření obdržíte cca do 1 hodiny po odevzdání vzorku. V případě zájmu je možné výsledek konzultovat s odborným pracovníkem kliniky a eventuálně stanovit další postup léčby. Ke konzultaci je nutné se objednat na recepci kliniky nebo na tel. č. 577 005 911.

* ženy ke stanovení hormonálního profilu z krve

Vyšetření hormonálního profilu se provádí 1. – 5. den menstruačního cyklu. K vyšetření je nutné se předem objednat na tel. č. 577 005 911. Při objednání Vám pracovníci kliniky sdělí potřebné informace týkající se krevního odběru.
Podmínko vyšetření je, že žena není a v minulosti nebyla pacientkou Kliniky reprodukční medicíny a gynekologie Zlín.

Samozřejmostí je následná konzultace výsledku s odborným pracovníkem kliniky a v případě zájmu stanovení dalšího postupu léčby. Ke konzultaci je nutné se objednat na recepci kliniky nebo na tel. č. 577 005 911. Výsledek vyšetření obdržíte cca za 7 dnů od odběru.

Těšíme se na Vás.
Tým pracovníků IVF Zlín - Váš partner na cestě k vytouženému dítěti.