2. 6. 2020

Červen 2020 vyšetření ZDARMA

V rámci června – měsíce neplodnosti připravila Klinika reprodukční medicíny a gynekologie Zlín pro nové neplodné páry, ale i ženy a muže, kteří chtějí zjistit, jak jsou na tom se svou plodností, vyšetření plodnosti zdarma.


Po celý červen se mohou objednávat

* muži k vyšetření spermiogramu i bez doporučení lékaře zdarma

Vyšetření plodnosti muže se provádí mikroskopickým vyšetřením spermatu /spermiogram/ v souladu s mezinárodní normou WHO 2010. Muž je po cca 3 denní pohlavní abstinenci požádán o získání spermatu masturbací v odběrové místnosti. Po zkapalnění spermatu je pod mikroskopem zjišťováno, zda ejakulát obsahuje požadované množství pohyblivých spermií normálního tvaru. Pokud je kvalita spermatu nízká, jsou doporučena režimová opatření a kontrolní vyšetření spermatu s odstupem tří měsíců.

Podmínky pro stanovení spermiogramu zdarma:

  • muž dříve neabsolvoval vyšetření spermiogramu na naší Klinice
  • spermiogram bude proveden pouze po předchozím objednání na tel. č. 577 005 911
  • na výše uvedeném čísle poskytnou pracovníci kliniky další poučení o odběru ejakulátu
  • po předchozí dohodě s pracovníky laboratoře může být vyšetřeno i sperma, které nebylo odebráno na naší Klinice, pokud budou splněny pracovníky laboratoře předem stanovené podmínky ( klient si nejdříve vyzvedne na Klinice sterilně zabalenou nádobku, nádobka bude vybavena identifikačními údaji a vzorek bude na Kliniku doručen do jedné hodiny od odběru v předem dohodnutém termínu).

Výsledek vyšetření obdržíte cca do 1 hodiny po odevzdání vzorku. V případě zájmu je možné výsledek konzultovat s odborným pracovníkem kliniky a eventuálně stanovit další postup léčby. Ke konzultaci je nutné se objednat na recepci kliniky nebo na tel. č. 577 005 911.

* ženy ke stanovení hormonálního profilu z krve

Vyšetření hormonálního profilu se provádí 1. – 5. den menstruačního cyklu. K vyšetření je nutné se předem objednat na tel. č. 577 005 911. Při objednání Vám pracovníci kliniky sdělí potřebné informace týkající se krevního odběru.
Podmínko vyšetření je, že žena není a v minulosti nebyla pacientkou Kliniky reprodukční medicíny a gynekologie Zlín.

Samozřejmostí je následná konzultace výsledku s odborným pracovníkem kliniky a v případě zájmu stanovení dalšího postupu léčby. Ke konzultaci je nutné se objednat na recepci kliniky nebo na tel. č. 577 005 911. Výsledek vyšetření obdržíte cca za 7 dnů od odběru.

Těšíme se na Vás.
Tým pracovníků IVF Zlín - Váš partner na cestě k vytouženému dítěti.