Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci NENÍ POVOLEN DOPROVOD na Kliniku reprodukční medicíny, ani do gynekologických ambulancí.

Vaše zdraví je naší prioritou.
Děkujeme za pochopení.

15. 10. 2020

Proč darovat vajíčka?

Proč darovat vajíčka?

Stále přibývají páry, které chtějí založit vlastní rodinu, ale k otěhotnění potřebují darovaná vajíčka.

Dárkyni vajíček potřebují ženy, u kterých nedošlo ke správnému vývoji vaječníků, neprodukují vajíčka vůbec nebo ve velmi špatně kvalitě, trpí závažnou genetickou chorobou, jež by mohla být přenesena na plod nebo také ženy po prodělané onkologické terapii.


Proč darovat?

Léčba prostřednictvím darovaného vajíčka je jediná metoda, jak pomoci ženě, u které selhaly všechny pokusy o početí dítěte prostřednictvím vlastního vajíčka. Abychom mohli takové ženě pomoci, potřebujeme vajíčko dárkyně, která splňuje předpoklady pro zařazení do programu dárcovství.

Kromě dobrého pocitu z pomoci ke šťastné rodině získáte výborný přehled o svém reprodukčním zdraví a své genetice.

Klinika samozřejmě také hradí veškeré náklady a čas spojený s darováním do výše 28 000 Kč. Každá dárkyně také může nově využít PROGRAM PRO ZDRAVÍ, který nově obsahuje privátní wellness 2 hodiny, pro 2 osoby v Hotelu Tomášov a občerstvení v den darování vajíček ve formě snídaně nebo obědu v Restauraci Tomášov (může využít i doprovod).

Léčbu darovanými vajíčky provádíme přes 20 let. Za celou tu dobu jsme nezaznamenali žádnou závažnou komplikaci a svými výsledky se právem řadíme mezi světovou špičku v oblasti reprodukční medicíny.

Proces darování

1.     Splnění podmínek

Minimální věk je 18 let, horní hranice je stanovena na 33 let. Váš zdravotní stav je dobrý. Ve Vaší rodině nevyskytují závažná onemocnění. 

2.     Vyplnění dotazníku

Máte-li zájem o darování, vyplňte, prosím, kontaktní formulář níže. V něm Vás požádáme jen o základní informace a na jeho základě Vás budeme kontaktovat.  

3.     Kontaktování dárkyně

Po odeslání on-line dotazníku Vás bude kontaktovat naše koordinátorka, která Vám vysvětlí princip darování, zodpoví všechny dotazy a objedná Vás na první návštěvu na Klinice.  

4.     Konzultace

Při první návštěvě se setkáte s koordinátorkou a lékařem. Kromě konzultace absolvujete odběr krve k hormonálnímu, sérologickému a genetickému vyšetření.  

5.     Stimulace

Pokud budou Vaše výsledky v pořádku, společně naplánujete termín dalšího setkání, kde s Vámi náš specialista zahájí stimulační cyklus. Sestřičky Vám vydají léky a proškolí Vás v jejich aplikaci. V případě jakýchkoliv nejasností nebo dotazů můžete kdykoliv kontaktovat naši NON STOP linku na tel. čísle: +420 605 464 119.  

6.     Odběr

V závěru stimulačního cyklu určí lékař přesný termín odběru vajíček. Odběr se provádí v krátkodobé anestezii. Po odběru budete převezena na pokoj, kde si odpočinete. Po zákroku můžete v doprovodu odpovědné osoby ihned odejít domů.

 

Nejčastější dotazy

Komu darovaná vajíčka pomohou?

Darovaná vajíčka pomohou párům, kde žena nemůže počít dítě z vlastních pohlavních buněk. Ať už kvůli předčasnému selhání činnosti vaječníků, nízkému počtu a nízké kvalitě vlastních vajíček, genetické poruše nebo také po léčbě onkologických onemocnění.

Dostanu za darování peníze?

Darování vajíček je v ČR dle zákona bezplatné. Dárkyním na naší Klinice IVF Zlín ale vyplácíme v den odběru vajíček kompenzaci času, cestovného a diskomfortu spojeného s léčbou. Tato kompenzace je ve výši až 28 000 Kč. Zároveň v rámci nového benefitu – PROGRAMU PRO ZDRAVÍ získá každá dárkyně poukaz na privátní wellness (2 hodiny, 2 osoby) v Hotelu Tomášov a občerstvení v den odběru ve formě snídaně nebo obědu v Restauraci Tomášov (může využít i doprovod).

Je darování anonymní?

Darování vajíček je podle zákonů ČR anonymní a dobrovolné.

Zvládnu aplikaci injekcí?

Injekce se aplikují do oblasti spodní části bříška. V aplikaci injekcí Vás proškolí naše sestřičky a potom už vše zvládnete sama z pohodlí Vašeho domova. V případě jakýchkoliv dotazů nebo nejasností můžete kdykoliv kontaktovat naši NON STOP linku na tel. čísle:  +420 605 464 119.

Mohu darovat vajíčka opakovaně?

Ano, vajíčka můžete darovat i opakovaně. Dlouhodobější spolupráci velmi uvítáme. A na přesném postupu se s Vámi vždy domluví naše koordinátorky.

Snižuje stimulace a punkce předčasně zásobu vajíček?

Každý měsíc se ve vaječnících ženy připravuje přibližně 25 folikulů, neboli váčků, ve kterých právě vajíčka rostou. Při ovulaci pak dochází k uvolnění vajíčka. Většinou je uvolněno pouze jedno vajíčko, výjimečně dvě.

Ostatní vajíčka již v tomto cyklu nedozrají a dochází k jejich přirozené degeneraci. Po podání hormonálních preparátů dochází k uzrání právě těchto vajíček. Hormonální stimulace tak nevede k předčasnému vyčerpání zásoby vajíček ve vaječnících.

 

Více infomarmací najdete v sekci DAROVÁNÍ VAJÍČEK: https://www.ivf-zlin.cz/darovani-vajicek