Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.


OČKUJEME VŠECHNY DÁVKY
vč. Pfizer BA.4/5 a Moderna BA.1 | Zlín PO-PÁ: 8–⁠10 a 13–⁠14 | Luhačovice 1. a 3. týden, pouze SO: 7:30–⁠11

21. 6. 2022

Podnikatelská mise v USA

Podnikatelská mise v USA
Náš pan ředitel MUDr. David Rumpík, Ph.D. byl v červnu 2022 s panem předsedou Senátu Parlamentu České republiky RNDr. Milošem Vystrčilem na podnikatelské misi v USA, kde měl prostor promluvit o tom, jak plníme sny o vlastní rodině.

Jak se mu tam líbilo?

V USA se mi líbilo moc. Zažil jsem skvělé setkání na české ambasádě ve Washingtonu, DC. Také jsem se zúčastnil odletu z nejstřeženějšího místa na Zemi, Joint Base Andrews, společné letecké základny letectva Spojených států amerických a amerického námořnictva, kde se s námi rozloučil Joe Biden, prezident Spojených států amerických, který právě odlétal na summit amerických států v Los Angeles. Pod vzdušnou kontrolou několika F16 Fighting Falcon dosedly na letištní plochu dva identicky označené stroje Marine One, letadla United States Marine Corps Aviation, která startovala z Bílého domu. Z jednoho z nich vystoupil Joe Biden, rozloučil se s námi a novináři a nastoupil do Air Force One, které za doprovodu formace stíhaček F16 Fighting Falcon odstartovalo do L.A. Rovněž jsem si užil návštěvu University of Chicago. Od roku 2018 získala katedra ekonomie University of Chicago, která je považována za jednu z předních světových kateder ekonomie, 13 Nobelových cen za ekonomické vědy – více než kterákoli jiná univerzita na světě – a bylo uděleno šest medailí Johna Batese Clarka. 
 
Moc děkuji všem organizátorům naší podnikatelské mise do USA. Všechno do sebe zapadalo a využili jsme opravdu každou minutu. Obrovské poděkování patří pánům senátorům za politickou podporu našich obchodních jednání.