Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Chcete už miminko?
Snažíte se o miminko víc než půl roku, ale dvě čárky nikde?
Objednejte se k nám na bezplatnou konzultaci.

1. 9. 2022

Letní pomoc sportem

Letní pomoc sportem

Pomáhat i mimo ambulanci nebo operační sál během letních prázdnin?

Na tuhle výzvu tým Kliniky IVF kývl bez rozmyšlení.


Více informací o letní výzvě prozradila Nela.

 

Jak sportovní léto probíhalo?

Veškeré pohybové aktivity, a že jich byla hromada (běh, chůze, turistika, tanec, bruslení, jízda na koni, kole či koloběžce, tenis, fotbal...), jsme s kolegy během července a srpna zaznamenávali prostřednictvím mobilní aplikace ČEZ. Následovně jsme v mobilní aplikaci nasbírané body přerozdělili třem vybraným projektům. Jakmile došlo k naplnění všech bodů, Nadace ČEZ projekty podpořila předem stanovenou částkou.

Komu všemu jste pomohli?

Prvním z našich srdečních projektů byla zlínská organizace Za sklem o.s., která nabízí rodinám s dětmi a dospělým lidem s poruchou autistického spektra (PAS) takovou pomoc a podporu, aby mohli žít, vzdělávat se a pracovat v běžném prostředí. Aktuálně mají v přímé péči 120 rodin pečujících o dítě nebo dospělého člena s diagnózou PAS. Díky nadačnímu příspěvku mohli pořídit nový sedmimístný automobil, který jim výrazně urychlil a zefektivnil přesuny mezi klientskými rodinami, které mají po celém Zlínském kraji.

Dále jsme svým pohybem pomohli projektu nazvanému "Ticho neléčí". Projekt se věnuje tématu sluchovému postižení u dětí. V rámci něj bylo přispěno 10 rodinám příspěvkem na naslouchadlo pro děti. Pokud dítě dostane naslouchadlo – a tady skutečně platí, čím dříve, tím lépe – může být integrované v běžné škole či školce a lépe navazuje kontakty. Obecně se tedy jeho život výrazně zkvalitňuje.

Třetím vybraným projektem byly Kompenzační pomůcky pro seniory se zrakovým postižením. Díky příspěvku si Domov Palata mohl dovolit nákup klíčových pomůcek pro bazální stimulaci: polohovací polštáře a antidekubitní podložky zabraňující vzniku nebezpečných proleženin, čtyřkolová chodítka a mechanické invalidní vozíky pomáhající s přesunem a také zvyšující míru soběstačnosti. 

Přidáte se taky?

Protože projekty běží celoročně, pomoc pohybem není nijak omezená. Pomoc tak může každý. Pro bližší informace doporučuji navštívit www.pomahejpohybem.cz nebo www.nadacecez.cz


Tímto bych svým kolegům chtěla ještě jednou poděkovat za to, že s takovým osobním nasazením pomáhají i za dveřmi naší kliniky.