Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Chcete už miminko?
Snažíte se o miminko víc než půl roku, ale dvě čárky nikde?
Objednejte se k nám na bezplatnou konzultaci.

6. 6. 2023

Pomáháme v tempu

Pomáháme v tempu

V rámci osmého ročníku Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín jsme mohli podpořit Honzíka, který trpí pohybovými obtížemi způsobenými mozkovou obrnou a jeho chůze je podmíněná každodenním cvičením. Také ho velmi limituje silné zrakové postižení – trápí ho rozostřené a zúžené vidění, porucha barvocitu a slabozrakost, kvůli tomu tak vidí pouze z dvacetiny tak ostře jako zdravý člověk.


„Letošní ročník jsme sice absolvovali poprvé, ale hned ve dvou kategoriích. První z nich byla štafeta, kterou si se mnou společně zaběhly i zdravotní sestřičky a Káťa, která je vedoucí naší embryologické laboratoře. Kolegyně Terezka si pak troufla na půlmaraton v délce 20,097 km. Nejen, že jsme si běh užily, i když já osobně si od něj ráda na rok odpočinu, ale moc nás těší, jak to letos organizátoři vymysleli,“ začíná vyprávět Nela.

„Za každý náš uběhnutý kilometr byla v rámci projektu "Korunka pro Korunku" věnována právě 1 Kč,“ doplňuje Katka.

„Po závodu jsme zjistily, že nás běhalo zhruba dva tisíc závodníků, což znamená, že jsme uběhli neskutečných 14 191 kilometrů. O stejnou výšku navýšila výtěžek i charitativní spolek Korunka Pomáhá, která částku navíc zaokrouhlila na třicet tisíc korun,“ upřesňuje Nela.

„Tím jsme si běh užily o to víc. Je skvělé, když víte, že to, co děláte, někomu skutečně pomůže. Sama mám tenhle pocit, když na naší klinice pomáháme párům z celého světa plnit sen mít vlastní miminko…“ dodává Kateřina.