Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Darování spermií

Mnoho párů se v současné době potýká s problémem počít své vlastní dítě z důvodu špatné kvality spermií partnera. Dárcovství spermií je pro takové páry jediným řešením na jejich cestě za úspěšným cílem.

Darování spermií

Proces darování spermií

1. Splnění podmínek

Minimální věk je 18 let, horní hranice je stanovena na 34 let. Váš zdravotní stav je dobrý. Ve Vaší rodině nevyskytují závažná onemocnění.

2. Vyplnění dotazníku

Máte-li zájem o darování, vyplňte, prosím, kontaktní formulář níže. V něm Vás požádáme jen o základní informace a na jeho základě Vás budeme kontaktovat.

3. Kontaktování dárce

Po odeslání on-line dotazníku Vás bude kontaktovat naše koordinátorka, která Vám vysvětlí princip darování, zodpoví všechny dotazy a objedná Vás na první návštěvu na klinice.

4. První odběr a konzultace

Dohodneme se na konkrétním termínu, kdy přijdete poprvé odevzdat vzorek ejakulátu. Odběr se provádí v odběrové místnosti. Po odběru Vám do 1 hodiny sdělíme výsledky, proto je nutné vyčkat na konzultaci.

5. Darování

Následně docházíte v průběhu maximálně dvou měsíců na odběry ejakulátu - ideální je odevzdat cca 10 dávek.Registrovaným dárcům náleží kompenzace výdajů a času do výše 2 000 Kč za jeden odběr.

Kdo je vhodný dárce?

Vhodný dárce spermií

Abyste se mohl stát dárcem:

  • Splňujete podmínku věku 18 - 34 let.
  • Dobrý zdravotní stav.
  • Ve Vaší rodině se nevyskytuje žádné genetické nebo duševní onemocnění.

Kontaktní formulář

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Kontakt na koordinátorku

Zajímáte se o darování spermií?
Bez obav se ptejte našich odborníků.

Kontaktujte naši koordinátorku:
Mgr. Pavla Popelková
E-mail: embryologie.ivf@ivfzlin.cz